Izlet Kafe sıradan, hakkında söylenecek özel bir şey olmayan bir kafe bar. Ancak terası kesinlikle Üsküp’ün en iyisi. Üsküp şehir merkezindeki binalar arasına gizlenmiş bu teras, doğa ile iç içe kahve keyfi yapabileceğiniz nadir mekanlardan bir tanesi. Ahşap masa ve sandalyeler, ağaçların altındaki veranda ve özel ışıklandırma buraya otantik bir görünüm ve özel bir atmosfer kazandırıyor. Teras yalnızca yazlık değil. Güzel kış günlerinin tadını ortadaki ocağın dibinde battaniyelerin altına saklanarak çıkarabilirsiniz.

Izleta iş arasında öğle tatili civarında mola vermek için çok gözde bir mekan. Burada mola vermiş iyi giyimli çalışan kadın ve erkekleri ve iki ders arası kahve içen öğrencileri görebilirsiniz. Akşam partiler ve DJ gecelerinden dolayı ortam bambaşka ve “sıradan” bir gecede bile mekan dolu!

İzlet kafe bar’ın son dönemde cazibesini yitirecek kadar popüler hale geldiğini söyleyebilirim. Müzik çok yüksek sesli, mekan fazlasıyla kalabalık ve insanlar buraya genellikle eğlenmeye değil görünmeye gidiyor. Yine de umudumu kaybetmiyorum. En güzeli mekan boş ve sessizken sabahın erken kahvesini burada içmek. Akşamüstleri de bir dostla bir şeyler içmek için güzel. Neticede burası şehir çılgınlığından uzak ufak bir cennet olarak kalmış durumda.