Trend Lounge, Pelister’in hemen yanındaki güzel komşu…

Trend’te parmaklarım dondu benim. Eldiven giysem bir türlü, giymesem başka dert. Hava -20 dereceydi, ertesi gün yılbaşı.

Eşimi otelde bırakıp kaçtım Trend’e. Öldürsen gelmez benimle çünkü. -20 derecede dışarıda oturmaz.

Cafelerin bahçesini, dışarısını severim hep.

Sigara içtiğim için en çok ama içmediğim dönemlerde de fark etmez. Dışarısı güzeldir bence cafelerin, önünde akıp giden sokakla bağı güzeldir en çok.

O soğukta nerede oturacaksın ama? Üst üste iki pantolon, iki kazak, iki palto. Yine de buz kesiyorsun, imkansız ısınamıyorsun.

Böyle böyle yürüyüp yarı kapalı bir café ararken gördüm Trend’in tamamen açık bahçesini.

Masalarda karşılıklı bank gibi sıralar vardı minderli. Bir baktım her bankın üzerinde bir elektrikli battaniye. Benim gibi birkaç kişi yorgan gibi örtmüş o koca battaniyeleri üzerine, kahve içiyor. Tuhaf bir ayin gibiydi görüntü. Aynı kahverengi battaniyelerden çıkan kafalar, titreyen ellerde sallanan bardaklar, herkes fişe takılı…

Geçtim oturdum ben de. Sıcak latte’yi pipetle getiriyorlar. Daha önce hiç rastlamamıştım. Çıkardım pipeti tabii, o buz havada dışarıda oturup sigara içerken sağlıklı olmak gerekiyor.

O soğukta batteniyenin örtemediği her tarafınız buz gibi donarken battaniyenin altındaki vücudunuz sıcacık.

Pamukkale’de gözünüzün içine kar taneleri girerken o sıcak kaynak havuzlarına girmek gibiydi.

Her café’nin bir karakteri var. Trend biraz deliydi.

Dışarısı güzeldir cafelerin ama. Sokaklar güzeldir çünkü.

 

Başak Abdula


 

EK BİLGİ:

Trend Lounge Restoran ve Bar, Üsküp’ün merkezindeki Makedonya Meydanı’nda popüler bir mekandır. Modern tasarımı ve çok yönlülüğü bu gözde mekanı favorilerden biri haline getiriyor. Trend kahve ve içki için popüler bir mekan olsa da, İtalyan ve Akdeniz mutfağından çok çeşitli yemekler de sunmakta. Merkezdeki meydanın ve ortadaki çeşmeyle “At Üzerindeki Savaşçı”nın muhteşem manzarasına sahip. Trend Lounge Restoran ve Bar’ın harika bir atmosferi var ve mekan her gün ağzına kadar dolu.