Üsküp’te barlar asla arka plana düşmediler ve düşmeyecekler. Barlar Makedon gece hayatının doruk noktasıdır ve Üsküp’te de sayabileceğinizden fazlası bulunmaktadır. Parti genellikle burada başlar ve sonrasında ya gece kulüplerine taşınır ya da gece boyunca devam eder.

Her bir bar insanlar, müzik ve atmosfer bakımından farklı bir hikaye anlatır… Burada semtler de bir role sahiptir. Örneğin Eski Türk Çarşısı (Old City), kendine özgü seçenek sunduğundan buradaki çoğu bar rahat ve salaş ortamlıdır. Kentsel dokunuşlu geleneksel dekorlar ve partiyi giderek hızlandıran hip insanlar.

Eski Türk Çarşısı mutlaka görülmelidir. Bazı mekanların tam anlamıyla gönlünüzü çeleceğini iddia ediyorum. Buradaki insan, müzik ve dekor karışımı şehirdeki en iyi atmosferi yaratmaktadır.

Menada, Village, New Orleans, Pivnica, Rakija bar, Galerija 8, Wine house Temov’a uğrayın…

Eski Türk Çarşısı’nda, dev kale duvarları içinde birkaç kafe, bar ve restoranın bulunduğu Kapan Ann’ı bulabilirsiniz. Bu Osmanlı ortamı, 15. yüzyıla kadar geri gitmektedir ve duvarların içindeki taraçalar gerçekten etkileyicidir.

Muhteşem barlar ve kafeler bulmak için ziyaret edebileceğiniz bir başka bölge ‘Debar Maalo’dur. Burası, rahat ortamı ve Eski Çarşı’dakinden biraz daha şık dendiğinde akla gelen Üsküp’ün gece hayatının kentsel yüzüdür.

Van Gogh, Kaldrma, Kala, Bastion, Casa di Borbone, Lajka, Café Krug… Hemen her şeyiyle farklı, ancak kentli kalabalık, müzik ve rahat ortamı bakımından benzer. Izlet, Kino Karpos, Kafe Li’yi de ziyaret edin.… Bazen canlı grupları veya bu mekanları sıklıkla ziyaret eden tanınmış DJ’leri dinleyebileceğiniz barlar.

Şehir merkezinde de bazı cool mekanlar bulunmaktadır: The Irish pub, The Cuban bar, Macedonia Caddesi’nde birkaç bar, Trend, Arabesque Lounge bar, Piazza Liberta…