Börek, Bosna mutfağına Türk mutfağından geçmiş özel bir yemektir. Elde kıyılmış et veya kıyma, soğan ve baharatlarla karıştırılarak, incecik açılmış hamurlara sarılır. Böreği hazırlamanın farklı yöntemleri vardır. Bosna-Hersek’te çoğunlukla içine harç konduktan sonra rulo şeklinde sarılmış hamurun büyük bir tepsiye, tepsinin yuvarlak biçimini takip edecek şekilde döşenmesiyle hazırlanır. Eskiden tepsi kızgın sacın altına sürülerek pişirilirmiş.
Bundan başka, bir de kat kat börek olarak anılan ve bir kat hamur, bir kat parça et şeklinde döşenerek hazırlanan bir börek vardır.
Burežici ise Bosna-Hersek’e özgü bir börektir. Küçük rulolar halinde hazırlanır, üzerlerine ekşi krema, yoğurt ve sarımsaktan oluşan bir karışım sürüldükten sonra pişirilir ve yanında yoğurtla servis edilir. Bosna-Hersek’teki tüm börekler aynı şekilde hazırlanır. En yaygın olanları zeljanica (ıspanaklı börek), sirnica (peynirli börek), patatesli börek, balkabaklı börek ve lahanalı börektir. Enfes börekleri yiyebileceğiniz yerlere buregdžinice adı verilir ve bu börekçilere Bosna-Hersek’in her köşesinde rastlamak mümkündür.